Expressen.se

Expressen.se står för klassisk kvällstidningsjournalistik: avslöjande, kampanjer, de senaste nyheterna och liverapportering i text och tv-format.

» Gå till expressen.se
Typ
Storlek
Pris

Panorama

Panorama 1250x240px/1024x240px 150-200 cpm

Hockeystick

Hockeystick 125x250+265x605px 300 cpm

Maxiright

Maxiright 265x720px 150-175 cpm

Maxiright Sticky

Maxiright Sticky 265x600px 150-195 cpm

Maxiright Expanderande

Maxiright Expanderande 265–>580x720px 400-500 cpm

Maxiright Dubbel

Maxiright Dubbel 580x720px 400-500 cpm

Rektangel

Rektangel1 550x360px (alt. 480x280px) 50-90 cpm
Rektangel2 550x360px (alt. 480x280px) 50-90 cpm

Artikelrektangel

Artikelrektangel 310x280px 50-90 cpm

Stortavla1

Stortavla1 310x600px 50-90 cpm

Tavla2

Tavla2 310x280px 50-90 cpm

Tavla3

Tavla3 310x280px 50-90 cpm

Ticker

Ticker 980x80px 125-150 cpm

Interstitial

Interstitial Storlek enl. ök 895 cpm

Helsida Frq 1

Helsida Frq 1 895 cpm

Webb TV

Introplatta - hela spelaren, 4 sek min 640x480 (4:3) el 640x360 (16:9) Pris vid förfrågan
Preroll - hela spelaren, 10 sek min 640x480 (4:3) el 640x360 (16:9) 300-400 cpm
Preroll - hela spelaren, 15 sek min 640x480 (4:3) el 640x360 (16:9) 300-400 cpm

Kontakta säljare

Paul Brandenfeldt

Försäljningschef Expressen/GT/Kvällsposten
08-738 25 91
paul.brandenfeldt@expressen.se


Mattias Ringmar

Ansvarig sport och spel
0708- 419933
mattias.ringmar@expressen.se


Lena Swanström

Säljare Expressen.se
08-738 25 37
lena.swanstrom@expressen.se


Kristoffer Biberg

KAM Expressen Magasinsajter
08-738 89 86
kristoffer.biberg@expressen.se


Peter Sehlin

Säljare Expressen.se
08-738 25 23
peter.sehlin@expressen.se


Robin Persson

Säljare Expressen.se
08-738 25 12
robin.persson@expressen.se


Torbjörn Sahlin Lidehäll

Säljare Expressen.se
08-738 25 15
torbjorn.sahlin@expressen.se


Alexander Brinkeback

Säljare Expressen.se
070- 653 25 75
alexander.brinkeback@expressen.se