DN.se

Kombinationen av seriösa nyheter och en stark besöksmålgrupp gör DN.se till en unik marknadsplats för annonsörer.

» Gå till DN.se
» Ladda ned Datapolicy för DN.se
Typ
Storlek
Pris

Bautapanorama

Bautapanorama 1000/980x480px Pris vid förfrågan

Integrerat panorama

Integrerat panorama Ekonomi 1000/980x240px 200 cpm
Integrerat panorama Nyheter 4 milj. exp. 1000/980x240px 329 000 kr/vecka

Panorama

Panorama alla undersajter exkl. Nyheter+Ekonomi 1000/980x120px 150 cpm

Advertorial

Advertorial 166x240 Pris vid förfrågan

Storbanner

Storbanner Nyheter 300x300/600px 150 cpm
Storbanner Kontextuellt 300x300/600px 150 cpm
Storbanner Ekonomi+Resor 300x300/600px 200 cpm
Storbanner övriga undersajter 300x300/600px 150 cpm

Rektangel

Rektangel Nyheter 500x240px 150 cpm
Rektangel Kontextuellt 500x240px 200 cpm
Rektangel Ekonomi+Resor 500x240px 200 cpm
Rektangel övriga undersajter 500x240px 150 cpm

Sticky

Sticky 150-250 x 300-600px 150 cpm

Wallpaper Nyheter

Wallpaper Nyheter 150x600px+150x600px Pris vid förfrågan

L-format

L-format 1010x120px + 200-300x300-600px Pris vid förfrågan

Interstitial

Interstitial Storlek enl. ök Pris vid förfrågan

Expanderande panorama

Expanderande panorama 1000x120-240px Pris vid förfrågan

DN mobil

Mobilannons Pris vid förfrågan

Webb TV

Preroll + Overlay Pris vid förfrågan

Helsida Frq 1

Helsida Frq 1 se specifikation Pris vid förfrågan

Kontakta säljare

Pernilla Boshuis

Försäljningschef Dn.se
08-738 13 43
pernilla.boshuis@dn.se


Christian Alvesson

Säljare Dn.se
08-738 13 39
christian.alvesson@dn.se


Carlos Bittencourt

Säljare Dn.se
08-738 13 42
carlos.bittencourt@dn.se


Isabella Ksiazkiewicz

Säljare Dn.se
08-738 13 58
isabella.ksiazkiewicz@dn.se


Andreas Kloss

Säljare Dn.se - International sales and inquiries
08-738 13 57
andreas.kloss@dn.se


Emanuel Norén

Säljare Dn.se
08-738 13 48
emanuel.noren@dn.se


Urban Persson

Säljare Dn.se
08-738 13 61
urban.persson@dn.se


Christina S Jorup

Säljare Dn.se
08-738 13 63
christina.jorup@dn.se